همه چیز درباره سماور ها

سماور گازی جباری کد 021 ظرفیت 6 لیتری

همه چیز درباره سماور ها

در این مقاله میخواهیم درباره سماور ها با یکدیگر به گفتگو بپردازیم. با عالی کار همراه باشیدسماور وسیله‌ای است که برای جوش آوردن آب استفاده می‌شود. این وسیله در انواع مختلف خود سمبل خانه‌های قدیمی است و با ایجاد تغییراتی در ظاهر و اجزای فنی، به خانه های مدرن امروز نیز راه پیدا کرده است.

سماور گازی جباری کد 009 ظرفیت 8 لیتر

سماور گازی جباری کد 009 ظرفیت 8 لیتر درجه 1:2,249,280 تومان 1,399,000 تومان

تاریخچه سماور در ایران

حتما برای شما هم جالب است بدانید سماور به دست روس‌ها ساخته شده است. تاریخ تولید اولین سماور مربوط به اواسط قرن 18 بر می‌گردد که به عنوان یک اثر هنری در روسیه مورد تقدیر قرار گرفت و به نقاط دیگر دنیا صادر شد.

از زمان قاجار تاکنون، ذوق و سلیقه صنعتگران ایرانی باعث ابداع انواع مختلفی از سماور شده است که همگی به نام ایران ثبت شده‌اند.ساخت سماور در ایران مانند بسیاری از کالاهای دیگر، با هنر ایرانی عجین شد و مجموعه‌هایی از سماور با نقش و طرح های بی‌نظیر تولید شدند.

 

معرفی کامل انواع سماور

سماورها را می‌توان از جنبه‌های گوناگونی مانند: جنس، اندازه، کاربرد و نوع سوختی که برای جوش آوردن آب استفاده می‌کنند، مورد بررسی قرار داد.

به طور کلی، سماورها را با توجه به نوع سوخت مصرفی آن ها به 4 دسته تقسیم می‌کنند.

 

سماور زغالی

سماور زغالی اولین نوع سماور بود که معمولا با ورقه‌هایی از جنس طلا، نقره و برنج ساخته می‌شد. این سماورها قابل حمل بودند و در مسافرت، مهمانی و هرجایی که عده‌ای جمع بودند کاربرد داشتند.در این نوع سماور، قسمتی برای ریختن زغال، منبعی برای آب و شیر آب تعبیه شده است.در واقع می‌توان گفت سماور زغالی بهترین نوع سماور است و کیفیت چای تهیه شده توسط این سماور، طعم بسیار دلنشینی دارد.

سماور زغالی کره ای قلم کاری شده 4 لیتری

سماور زغالی کره ای قلم کاری شده 4 لیتری: 990,000 تومان

سماور گازی

سماورهای گازی تنها سماورهایی هستند که استفاده از آن‌ها هیچگاه متوقف نشده است و با وجود تولید نمونه‌های جدیدتر، همچنان پرکاربردترین وسیله در آشپزخانه‌های ایرانی هستند.با توسعه گازکشی منازل و فروش محدود نفت، سماورهای نفتی جای خود را به مدل‌های گازی دادند. در ساخت این سماورها از لوله‌هایی برای انتقال انرژی حرارتی گاز استفاده است.

سماور گازی کد A3 ظرفیت 6 لیتر قوری دار

سماور گازی کد A3 ظرفیت 6 لیتر قوری دار درجه 2: 900,000 تومان

 

 

 

با ما در شبکه های مجازی همراه باشید 
051-36030512
051-36063380
بیشتر بخوانید:

نکاتی که باید در استفاده از سماور ها رعایت کرد(کلیک کنید)

 

سایر محصولات:

aalikar_admin
ارسال دیدگاه